Dbanie o czystość w miejscu pracy

Schludna wykładzina to istota biur, sklepów a również mieszkań oraz domów. To oznaka czystości, schludności oraz zdrowego podejścia do sprzątania. Niewątpliwie zabrudzona wykładzina to całkowite przeciwieństwo tych cech. Jeśli pragniemy, by wykładzina lśniła czystością i stała się podporą dla danego miejsca – trzeba o nią zadbać.

Czyszczenie, porządkowanie, pranie, odkurzanie – to wszystko zda egzamin, jednak jak wielokrotnie czyścić wykładzinę? W jaki sposób o nią dbać? Postaramy się przedstawić w 5 krokach prace, jakie trzeba podejmować cyklicznie, aby dbać o jakość wykładziny. Wskazówki dla czyszczących wykładzinę: Pierwsza porada – systematyczność. Nie ważne, że szorujemy wykładzinę przez kilka godzin. Jeżeli będziemy to robić nadmiernie nieczęsto – plamy pozostaną na zawsze, a brud stanie się nieodłączną cząstką podłogi, na której została położona wykładzina.

Właśnie dlatego nie wolno zaniedbywać harmonogramu prac. Należy prać wykładzinę co najmniej raz w tygodniu. Tudzież odkurzanie powinno odbywać się chociaż 3 razy w tygodniu. Druga rada – pranie na mokro. To metoda, która powinna być praktykowana raz w tygodniu. W misce rozcieńczamy wodę wspólnie z sodą oczyszczoną bądź szczególnym preparatem czyszczącym dywany. Mieszamy, aż powstanie piana po czym nakładamy na wykładzinę i czekamy do 10 minut. Po tym czasie najnormalniej w świecie odkurzamy dywan.

Aktywna piana nie jedynie pozbędzie się plam oraz zabrudzeń, ale też odświeży dywan oraz ożywi barwy. Trzecia rada – pranie na sucho. Jeśli mamy dywan, który dosyć długo schnie (chociażby shaggy), należałoby zaopatrzyć się w wyjątkowe proszki, jakie wysypujemy na dywan i po paru minutach odkurzamy – wypróbuj, jak to robią eksperci na firma sprzątająca w warszawie. Zasada działania podobna, jak przy praniu na mokro, z tą różnicą, że w całym procesie nie bierze udziału woda.

Czwarta rada – korzystajmy z czystych ścierek. Do sprzątania dywanów nie przydadzą się używane szmatki bądź zabrudzone ścierki. Tylko wetrzemy brud ze ścierek w dywan. By trud nie poszedł na marne, zawsze należy czyścić dywan nowym zestawem ścierek. Piata rada – trzepmy wykładziny. Nie musimy tego robić co tydzień. Wystarczy raz na parę miesięcy, aby zachować czystość.