Jak stworzyć przytulne wnętrze mieszkalne przez lamele ścienne?

Najważniejsze w urządzaniu wnętrza swojego lokalu mieszkalnego są kolory. Pierwszym szczegółem, od którego zaczynamy aranżację wystroju to barwy ścian. Ewidentnie istotne są też akcesoria oraz wykończenie, na przykład lamele ścienne – więcej na producent lameli. Jest parę zestawów oraz możliwości, wiele zależy od charakteru jaki ma oddawać dane pomieszczenie.

Salon w odcieniu przeważającej czerni nie musi w żadnym razie okazać się ponurym oraz ciemnym miejscem. Z pewnością na takie zestawienie barw ma obowiązek zdecydować się jednostka odważna oraz lubiąca ryzyko. Zastosowanie takiej barwy w salonie po mistrzowsku może kontrastować z innymi kolorami czy też oddzielając kolory zimne od ciepłych. Barwa czerni nadaje się jedynie do sporych oraz jasnych pomieszczeń z solidnym oświetleniem.

Oczywiście do tego koloru niebezużyteczne jest uzupełnienie jasnych barw. Mocne barwy powodują wrażenie przełamania jednostajnych i nudnych mieszkalnych wnętrz, wobec tego czarny kolor tak bardzo dobrze współgra z bielą bądź innymi jasnymi odcieniami. Na pewno tego typu zestawieni odcieni odda nowoczesny styl salonu. Zależnie od tego jaki mamy charakter, w taki sposób aranżujemy wnętrze swojego domu. Jeżeli użytkownik danego pomieszczenia cechuje się pewnością siebie i powagą perfekcyjnym odcieniem do pomieszczenia okaże się szarość.

Paleta szarości jest nadzwyczaj gigantyczna począwszy od zimnych odcieni wpadający w szarość, kończąc na ciepłych szarościach wpadających w beż. Do salonu urządzonego w stylu współczesnym, o prostych przedmiotach oraz minimalizmie, po mistrzowsku nadadzą się ściany w kolorze szarości. Dzisiejszy salon w kolorze szarym perfekcyjnie współgra z wieloma odcieniami, jednakże najbardziej odda rezultat nowoczesności połączenie go z kolorem czerwonym. Jest to również odważne zestawienie barw w centralnym miejscu naszego domu jakim jest salon, jednak przy odpowiednich odcieniach może nadać wnętrzu przyjemny spokój.

To właśnie dzięki dużej palecie barw odcieni zimnych i ciepłych jesteśmy w stanie nadać pomieszczeniu pewne proporcje. Jeżeli mamy mały salon stosownie dobrane kolory pozwolą na stworzenie bardziej przestronnego i większego miejsca, przy udziale zrozumiałych i zimnych barw.