Niedrogie sprzęty budowlane – ciągniki jednoosiowe

W czasach wszechobecnego kryzysu firmy budownicze redukują wydatki. Jednakże nie zawsze jest możliwość przeczekania i odłożenia decyzji o zakupie dla firmy nowych machin budowniczych. No właśnie czy bez żadnego ale należy kupić oryginalne machiny? Czy machiny budowlane, które kupują firmy muszą być prosto z fabryki? Przecież istnieje możliwość zakupu machin budowniczych z rynku wtórnego, po niejednokrotnie, nadzwyczaj atrakcyjnych cenach.

Często firmy, które są likwidowane lub też się przebranżawiają bądź też z różnych przyczyn muszą wysprzedawać swój majątek oferują kontrahentom sprzęt w porządnym stanie technicznym w niezmiernie atrakcyjnych cenach. Firmy w okresach oszczędzania powinny rozeznać czy nie było by w ich interesie skorzystanie z tej formy i sposobu zdobycia pomocnych maszyn budowniczych do działalności firmy. Inną możliwością jest też wypożyczenie sprzętu oraz jest to najtańsza opcja w czasie gdy dany sprzęt jest potrzeby jednokrotnie.

W przypadku gdy dana maszyna budowlana pomocna jest wielokrotnie, warto zakupić ją na potrzeby firmy i mieć pewność, że zawsze będzie dogodna kiedy zajdzie konieczność jej wykorzystania. Transport tzw. bliski to taka praca maszyn oraz urządzeń, w wyniku, jakiej ma miejsce przemieszczenie materiałów i różnych obiektów na nieduża odległość, na ogół w obrębie budowy, placu składowego, magazynie itp. Maszyny budownicze sprzyjające do transportu bliskiego to między innymi dźwignice.

Pomocną opcją są również wozidło budowlane. Sprzyjają one do transportu pionowego i poziomego ładunków na niewielkie odległości, odbywa się to w ruchu przerywanym. Dźwignice, jako machiny budowlane, dzielą się na dźwignice łatwe, jakie są zbudowane z jednej, najważniejszej części prostej i dźwignice złożone, w jakich wypadku jest znacznie więcej części składowych. Dźwignice proste to: ciągniki, wózki, suwnice, żurawie i wspornice. Dźwignice złożone to w głównej mierze urządzenia suwnicowo – wspornikowe jak też suwnicowo – żurawiane. Innym wariantem maszyn budowlanych mających wykorzystanie w transporcie bliskim są wózki transportowe, napędzane po największej części silnikiem elektrycznym i różne przenośniki – zapewniają one transport surowców (przenośniki taśmowe).