Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych produktów firmy Energoel

Najlepsze piece do topienia metali kolorowych oferuje Energoel. Modele PDP – 3 świetnie sprawdzają się, gdy ilość metali kolorowych nie jest zbyt wielka w laboratorium. Mogą nimi być: złoto, srebro oraz platyna. Dla kupujących udostępnione są modele jakie współpracują z tyglami ceramicznymi oraz wersje mające tygiel grafitowy. Pojemność tygli to mniej więcej 50 mililitrów.

Specyfikacja techniczna urządzeń wskazana jest pod linkiem https://energoel.pl/produkt/piec-indukcyjny-seria-pdp/ i sugeruje, że opłaca się w te piece się zaopatrzyć pod wyznaczone zastosowanie. Niewielkie straty mocy mają wkład w zredukowaniu kosztów wykorzystania, powiązanych z mniejszym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. W firmie używany jest oryginalny system IPM – EnergoEl. To on pozwala na optymalne oraz automatyczne dopasowanie mocy urządzeń do zmiennych parametrów wsadu. Imponująca sprawność energetyczna oddziałuje na dynamikę nagrzewania. Urządzenia ciepłownicze mają małą masę i niewielkie wymiary.

Dlatego nawet wówczas, gdy przestrzeń jest ograniczona sprawdzą się bardzo dobrze. Każda maszyna zrobiona jest z zastosowaniem hartowania indukcyjnego, wobec czego można przystosować do określonych czynności. Można również skorzystać z lutowania twardego lub miękkiego. Zleceniodawcy chwalą to, że świadczenia są wykonane w zgodzie z ich oczekiwaniami. Opis świadczeń podany jest na witrynie firmy. Przedsiębiorcy są każdorazowo zadowoleni.

Przemysłowe piece cechuje: duża sprawność, duża wydajność, duża efektywność w przetwarzaniu energii, opcja automatyzacja procesów, prosta obsługa, sterowanie temperaturą, kompaktowa budowa, niewielkie rozmiary, bardzo dobry wpływ na środowisko oraz opcja użycia wybranych funkcji, w zależności od oczekiwań przedsiębiorcy. Z uwagi na to, że są to piece bardzo dokładnie zaprojektowane, można liczyć na ich sprawne funkcjonowanie. Wskazana firma stale kieruje się wymaganiami klientów w obrębie wykonywanych pieców.